Skip to main content
kontakt tel.: (68) 323 46 50
al. Zjednoczenia 98 Zielona Góra, Lubuskie
Strona główna » wymiana-oleju

Wymiana oleju

Oleje silnikowe / wymiana oleju – Zielona Góra

Za prawidłową pracę wszystkich elementów w silniku naszego samochodu odpowiada olej silnikowy. To kluczowy płyn, który należy wymieniać regularnie, by zwiększyć żywotność silnika. Zazwyczaj zaleca się wymianę przynajmniej raz w roku, bądź co 15-20tys. kilometrów w zależności od modelu samochodu i jego eksploatacji. Jest to niezwykle istotne by uniknąć m.in zatarcia silnika czy innych awarii silnika.

Wymiana oleju Zielona Góra

W naszym warsztacie gwarantujemy rzetelną wymianę oleju i filtrów a także sprawdzimy wszystko pod kątem prawidłowego funkcjonowania!

Wymiana oleju

Wymiana zużytego oleju to tylko pozornie prosty zabieg. Choć jest jednym z najważniejszych obowiązków kierowcy, to wciąż dochodzi do usterek silnika z powodu braku lub nadmiaru oleju. W tym pierwszym przypadku panewka silnikowa może ulec odwróceniu, natomiast zbyt dużo substancji smarnej grozi poważną awarią. Aby mieć całkowitą pewność, że wszystkie płyny robocze do samochodu są na optymalnym poziomie, warto zaufać profesjonalistom.

Warto pamiętać, że olej traci swoje właściwości nie tylko w trakcie jazdy, ale podczas postoju również się starzeje. Inaczej przeprowadza się serwis oleju silnikowego latem i odmiennie zimą.

Oleje silnikowe: Zielona Góra

Dostępne w naszej ofercie oleje silnikowe są odporne na skrajne temperatury, co jest szczególnie istotne zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i wakacyjnym. Dostępne produkty to także gwarancja bezpieczeństwa, co potwierdziły liczne testy jakości, w gruntowny sposób sprawdzające ich wszelkie parametry techniczne. Oprócz wymiany oleju w Twoim samochodzie zajmiemy się także utylizacją zużytego płynu.

Wymiana oleju: Zielona Góra

Dlaczego warto nam zaufać:

  • dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pracowników, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania,
  • nieustannie się rozwijamy,
  • nasze zakłady zostały wyposażone w innowacyjne urządzenia, które czynią pracę szybką i skuteczną, ale jednocześnie efektywną,
  • dokładamy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów,
  • stawiamy na indywidualną obsługę każdego z Klientów,
  • nasze oleje wyróżniają się najwyższą jakością,
  • oferujemy usługi w atrakcyjnych cenach,
  • dopasowujemy ofertę do potrzeb Klienta, udzielamy rad i wskazówek.

Serdecznie zapraszamy!

Dlaczego wymiana oleju jest konieczna?

Na drogach w Zielonej Górze można zobaczyć zarówno starsze, jak i nowsze samochody. Chociaż proces zużywania się oleju zachodzi w nich nieco inaczej, to w pewnym momencie musi dojść do jego wymiany. Warto wiedzieć, że ten płyn roboczy ma nie tylko zapobiegać zatarciu silnika, ale też chronić poszczególne elementy przed zniszczeniem. W nowszych modelach może również mieć wpływ na pracę zaworów czy faz rozrządu. Wszystkie te zadania są jednak możliwe do zrealizowania jedynie wtedy, gdy olej ma odpowiednią konsystencję. W zużytym i zanieczyszczonym płynie zachodzą różne reakcje, które sprawiają, że traci właściwości ochronne. To może w dalszej konsekwencji prowadzić do poważnych usterek.

Wymiana oleju w Zielonej Górze — różnice między silnikiem Diesla i benzynowym

Zielona Góra to miasto, gdzie kierowcy jeżdżą pojazdami z różnymi silnikami — są tacy, którzy preferują Diesla i ci wolący zwykłą benzynę. W przypadku silników wysokoprężnych za granicę uznaje się 16 tysięcy przejechanych kilometrów. Po jej przekroczeniu olej może tracić właściwości smarne, a jego filtr mieć problemy ze skutecznym zatrzymywaniem zanieczyszczeń. W przypadku silników benzynowych sprawa wygląda bardzo podobnie. Wyjątkiem od reguły są samochody z instalacją gazową, przy której zaleca się wymianę oleju raz na każde 10 tysięcy kilometrów.

Obalmy popularny mit na temat wymiany oleju

Często słyszanym mitem jest ten, że olej silnikowy wcale nie musi podlegać wymianie, jeśli auto częściej stoi w garażu, niż jeździ — to informacja nieprawdziwa. Łatwo ją zweryfikować, zaglądając do książki serwisowej, najczęściej zawierającej m.in. zalecenie nt. tego, jak często powinno się dokonywać tej czynności. Płyn roboczy, wbrew swojej nazwie, nie zużywa się jedynie podczas pracy pojazdu, więc bez względu na to, jak często samochód jeździ, jego olej należy regularnie wymieniać. W innym przypadku ciecz zestarzeje się, w rezultacie tracąc swoje właściwości, w związku z czym auto i tak trafi do warsztatu. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszej usługi wymiany oleju w Zielonej Górze!

Sprawna i profesjonalna wymiana oleju w AUTOZG: Zielona Góra

Wymiana oleju w samochodzie to bez wątpienia jedna z najważniejszych czynności konserwacyjnych, która wpływa na długość życia silnika oraz poprawność jego pracy. W związku z tym, warto zawsze pamiętać o regularnym wykonywaniu tej czynności, najlepiej zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Wymiana oleju to także doskonała okazja, aby sprawdzić stan innych istotnych elementów pojazdu, takich jak filtry powietrza, paliwa czy klimatyzacji. Dlatego, przed wykonaniem wymiany oleju, należy skonsultować się z fachowcami, którzy zawsze służą profesjonalnym doradztwem i pomogą dobrać odpowiednie części zamienne.

Regularna kontrola stan oleju oraz innych elementów samochodu to podstawa

Pamiętaj – dzięki regularnej wymianie oleju, dbasz nie tylko o długość życia swojego samochodu, ale także o własne bezpieczeństwo i komfort jazdy. Na naszej stronie znajdziesz wiele cennych informacji na temat wymiany oleju, a także innych zabiegów konserwacyjnych, które należy systematycznie wykonywać. Skorzystaj z naszej wiedzy, pomocy i usług. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz nasze inne usługi

Opony przemysłowe, rolnicze

Mobilny serwis ogumienia

Klimatyzacja samochodowa

Akcesoria samochodowe